Zadbaj o swój wzrok! Jeśli masz AMD postaw na żółta plamka leczenie

Szacunkowo na zwyrodnienie plamki żółtej choruje 1,2 mln Polaków. Niestety jest ich o wiele więcej, gdyż nie zdają sobie z tego sprawy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o AMD to przeczytaj ten tekst.

Schorzenie, które ciężko wyleczyć

Brak wykonywanie badań prowadzi do niewiedzy i do wzrostu zaawansowania schorzenia. Z reguły dolegliwość ta rozwija się na początku w jednym oku. Organizm sam się broni i drugie oko przejmuje funkcję tego chorego. My natomiast niczego nie odnotowujemy i naiwnie żyjemy dalej. Choroba ta związana jest z podeszłym wiekiem. Ryzyko rozwoju zwyrodnienia plamki żółtej zwiększa głównie palenie, częste opalanie oraz niedostateczna ochrona oczu przed słońcem. Plamka żółta to ośrodek widzenia koncentrujący w sobie wszystkie bodźce wzrokowe. Jest także odpowiedzialna za centralne widzenie, ostrość obrazu i dostrzeganie barw. Wraz z rozwojem choroby zaczynamy gorzej widzieć, nie możemy już tak płynnie czytać, a prowadzenia samochodu jest wykluczone. Nieleczona plamka żółta prowadzi do ślepoty. Jednak osoby te nie są całkowicie niewidome, gdyż widzą jedynie kontury a w centrum czarną plamę.

Co warto wiedzieć o AMD?

Osoby po 70. roku życia cierpią na suchą formę AMD (inna nazwa schorzenia). Objawia się ona obumieraniem receptorów i małych naczyń krwionośnych dostarczających tlen, dlatego też jak najszybciej trzeba podjąć żółta plamka leczenie. Postać mokra AMD charakterystyczna jest dla pacjentów po 50. roku życia. W jej wyniku tworzą się patologiczne naczynia krwionośne wskutek niedotlenienia komórek siatkówki. Naczynia są niebywale kruche i delikatne, czego skutkiem są wylewy krwi w okolicy plamki żółtej. W obu przypadkach główną przyczyną pogorszenia wzroku są rodniki tlenowe, które uszkadzają komórki siatkówki. Wraz z wiekiem jesteśmy coraz mniej na nie odporni i nasz organizm nie potrafi już obronić nas przed niebezpieczeństwem. Jak leczyć plamkę żółtą? Ostatnimi czasy wiele osób zapełniło Internet zapytaniami: “żółta plamka leczenie“. Tym samym widać, jak dużo osób podejrzewa wykrycie choroby. Niestety niemożliwe jest całkowite wyleczenie, ale można ten niszczący proces opóźnić. Wystarczy przyjmować preparaty z luteiną i zeaksantyną, kwasami omega-3 i witaminami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *