Wyposażenie salonu fryzjerskiego w stylu retro

wyposażenie do salonu fryzjerskiego

Żeby salon fryzjerski wyróżniał się na tle konkurencji, trzeba zadbać o jego wygląd i urządzić go inaczej niż wszędzie. Dobrym pomysłem jest wystylizowanie go na dawne czasy i urządzenie w stylu retro. Na rynku jest tak duży wybór produktów, że z pewnością będzie można coś dopasować.

Jak cię widzą, tak cię piszą

To znane polskie przysłowie, które odnosi się nie tylko do indywidualnego wyglądu, ale również do wystroju firmy. Wyposażenie salonu fryzjerskiego jest jednym z kluczowych czynników, oczywiście poza zdolnościami fryzjerów, decydującym o tym, czy klienci będą wybierali dane miejsce. W dobie, kiedy konkurencja jest tak duża trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Sprzęty do salonów fryzjerskich są bardzo popularne, a wybór jest niemały. Katalogi produktów pękają w szwach i tak naprawdę tylko od nas zależy co wybierzemy, by dobrze wyglądało, a jednocześnie nie było zbyt kiczowate. Wyposażenie salonu fryzjerskiego w stylu odwołującym się do zamierzchłych czasów nie wydaje się głupim pomysłem. W ten sposób będzie można stworzyć odpowiedni klimat, który sprawi, że klienci będą masowo wybierać dane miejsce. Kluczową kwestią jest, by wszystko było podobnie urządzone. Jeśli postawimy na białe odcienie, reszta też powinna być w podobnych tonacjach. Choć myjnie fryzjerskie, fotele i inne meble są nowoczesne to wyglądają oldskulowo. Takie też musi być wnętrze. Wszystko powinno ze sobą współgrać. Wprowadzanie designerskich elementów, modnych kontrastów nie będzie dobrze wyglądać w takiej przestrzeni.

Dopasuj dodatki

Ważne są oczywiście dodatki. Muszą się komponować z resztą pomieszczenia. Całość powinna wyglądać olśniewająco i zachwycać. Tylko w ten sposób można uzyskać dyskretną elegancję. Tak naprawdę najważniejsze są wykończenia, bo to one są przysłowiową kropka nad „i”. Dopracowana pod każdym względem przestrzeń robi duże wrażenie, a klienci przychodzą tam chociażby z ciekawości. Ważne jest oświetlenie. Najlepiej sprawdza się punktowe, ale we wnętrzach stylizowanych na starodawne trzeba je umieścić tak, by nie rzucało się zbytnio w oczy. W końcu kiedyś nie było takich rozwiązań. Na szczęście można dobrać kolor oprawek tak, by całość dobrze wyglądała i pasowała do wizerunku. Do tego warto dokupić lampy, których wykonanie przywołuje skojarzenie z dawnych epok. Jest w czym wybierać, bo tego typu produktów jest masa. Trzeba tylko dobrze poszperać. Wiele rzeczy można znaleźć w internecie. W sklepach www jest znacznie większy wybór modeli. Jeśli coś nie pasowałoby do wizerunku, można złożyć indywidulane zamówienie. To daje sporo możliwości, ale jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia. Trzeba jednak uważać, by nie popaść w skrajności. Zbyt dużo dodatków może powodować zniechęcenie, ale z drogiej strony warto zatroszczyć się, by pewne elementy kojarzące się z retro były widoczne. To nie będzie proste zadanie, ale przy odrobinie zaangażowania – możliwe do realizacji. Ważne jest też, by kupione rzeczy były dobre jakościowe i posłużyły na wiele lat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *