Usuwanie zaćmy Czechy nie jest straszne

usuwanie zaćmy

Zaćma to bardzo popularne schorzenie, które dotyka niemałe grono ludzi, a szczególnie starszych. Choć choroba jest poważna, to można się jej szybko pozbyć. Wystarczy przejść prosty zabieg. Gdzie najlepiej go zrealizować?

Pozbądź się problemu raz na zawsze

Zaćma jest bardzo łatwa do wyeliminowania. Zabieg trwa około 30 minut i polega na wycięciu zmętniałej soczewki, która upośledza wzrok, a w jej miejsce wszczepienie sztucznej. Tyle w teorii. Rzeczywistość w Polsce nie jest już tak różowa jak mogłoby się wydawać. Na prosty zabieg czeka się od roku do trzech lat, jeśli chcemy mieć go sfinansowany z NFZ. To zdecydowanie za długo, bo nieleczona katarakta powoduje coraz gorsze widzenie, co z kolei przyczynia się do dużych problemów. Z czasem najprostsze czynności staja się bardzo kłopotliwe i mogą sprawiać problemy. Konsekwencją zaćmy w formie przejrzałej może być całkowita utrata wzroku. Lepiej więc nie zwlekać z operacją, by jak najszybciej odzyskać swoje dawne życie. To bardzo ważne. Z uwagi na długie terminy oczekiwania chorzy zaczynają szukać innych rozwiązań. Często decydują się na prywatne zabiegi, które wprawdzie wykonywane są praktycznie „od ręki”, ale z drugiej strony dużo kosztują. Biorąc pod uwagę, że na zaćmę często chorują emeryci, którzy ledwo wiążą koniec z końcem takie rozwiązanie jest często poza ich zasięgiem. W takiej sytuacji sporo osób decyduje się na skuteczne usuwanie zaćmy Czechy. Dzięki temu za zabieg nie trzeba płacić majątku, a terminy są bardzo przystępne – do 2-3 tygodni.

Chcesz się leczyć w Czechach? Dowiedz się jak to załatwić

Na usuwanie zaćmy Czechy pozwala wprowadzona kilka lat temu dyrektywa transgraniczna. Dokument pozwala na korzystanie z opieki medycznej we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W praktyce można leczyć się u naszych zagranicznych sąsiadów, a następnie uzyskać refundację z NFZ. Niedogodnością jest to, że trzeba zapłaci za takie usługi z góry, a dopiero potem można ubiegać się o zwrot kosztów. Poza tym trzeba jeszcze sprostać wielu formalnościom. Wbrew pozorom, taki proceder wcale nie jest prosty i pochłania niemało czasu. Na szczęście, z roku na rok coraz więcej polskich placówek pośredniczy w tego typu procederze. Wiele z nich ma podpisane umowy z czeskimi szpitalami. Tym samym pomagają w załatwieniu wszelkich formalności, ustalenie terminu, a następnie dowożą na miejsce specjalnymi busikami. To jest jak najbardziej wskazane. Warto skorzystać z takiej opcji, by szybko odzyskać sprawny wzrok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *