Ultrasonografy nowe czy używane?

ultrasonografy

Ultrasonografy to niezbędne urządzenia w każdej przychodni. Bez nich praca byłaby niemożliwa. Brak możliwości wystawienia precyzyjnej diagnozy, nie pozwala prowadzić skutecznego leczenia. Konieczne jest zatem zaopatrzenie placówki w dobry sprzęt medyczny.

Nowe czy używane?

Oczywiście najlepsze będą ultrasonografy prosto ze sklepu, jednak wielu menadżerów nie może pozwolić sobie na tak duży wydatek. W takiej sytuacji znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w używany lub rekondycjonowany sprzęt, który jest znacznie tańszy. Niestety, jego wadą jest to, że nie wykonuje tak dokładnych zdjęć, jak aparaty z wykorzystaniem najnowszych technologii. Poza tym kupno jest obarczone ryzykiem, bo nigdy tak naprawdę nie wiemy na co trafimy. Urządzenie może być bardzo przydatne i służyć na lata, ale jest spore ryzyko, że nie będzie działało tak, jak powinno. Niestety, używane rzeczy mają już swoje lata i mogą się psuć. Do wymiany mogą być częściej, które szybko się eksploatują. Warto też zastanowić się nad ultrasonografami rekondycjonowanym. Są to urządzenia, które są dokładnie sprawdzane i wyczyszczone przez serwis fabryczny. Wszystkie uszkodzone elementy są wymieniane na oryginalne. Tak zregenerowane ultrasonografy są jak nowe, a dodatkowo jest na nie udzielana gwarancja. To wyjście pośrednie, bo takie rekondycjonowane sprzęty są nieco droższe od używanych, ale za to jest większa pewność, że będą działały niezawodnie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Powinniśmy wybierać ultrasonografy od firm, które od lat zajmują się dystrybucją aparatów medycznych. Nie mogą sobie pozwolić na to, by zaproponować urządzenia złej jakości, bo wtedy stracą reputacje. Poza tym zazwyczaj w takich miejscach jest profesjonalnie działający serwis, który przed przyjęciem ultrasonografów na stan dokładnie je sprawdza. Oddaje do użytku tylko sprawne urządzenia. W ten sposób klienci zyskują większą pewność, że transakcja będzie dla nich korzystna. Dodatkowo należy wybierać urządzenia znanych marek. W ten sposób w razie awarii ultrasonografy będzie znacznie łatwiej naprawić. Już same elementy zamienne będą powszechniej dostępne. Do tego znani producenci wypuszczają tylko aparaty dobrej jakości z wytrzymałych materiałów, które pomimo upływu lat będą stale dobrze wyglądały. Przed zakupem warto jest zapoznać się z warunkami serwisowymi. To ważne, bo brak sprzętu paraliżuje pracę placówki medycznej i uniemożliwia wykonywanie obowiązków. Produkty, które mają wyrobioną renomę zazwyczaj dysponują rozbudowaną sieć punktów naprawczych, dzięki czemu są w stanie szybko usunąć usterkę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *