Trzy sposoby na to, by kupić aparaty USG taniej

aparaty usg

Zakup dobrego aparatu USG jest bardzo ważny. Trzeba dobrze się zastanowić, czego nam potrzeba. Tylko wtedy będzie można dobrać optymalne rozwiązanie. Choć inwestycja w nowoczesną aparaturę jest dość kosztowna, to jednak można spróbować nieco zmniejszyć kwotę. Radzimy jak to zrobić.

Poszukaj sponsorów lub skorzystaj z dofinansowania

Zanim zdecydujemy się wydać zebrane środki, poszukajmy możliwości dotacji. W ten sposób uda się znaleźć coś tańszego. To bardzo istotne, bo zaoszczędzoną kwotę można wykorzystać na inne rzeczy, a potrzeb w palcówce zdrowia nie brakuje. O dofinansowanie można ubiegać się bezpośrednio w gminie. Władzom samorządowym powinno przecież zależeć na tym, by mieszkańcy mieli gdzie się leczyć. Warto rozejrzeć się za dotacjami z Unii Europejskiej. Wprawdzie nie ma już tak dużego wyboru jak kiedyś, niemniej jednak przy odrobinie szczęście może uda się coś zaleźć. Dobrym pomysłem jest poszukanie sponsorów. Trzeba tylko wykazać się ogromnym samozaparciem i nie poddawać się po pierwszej porażce. Można także spróbować nawiązać współpracę z fundacjami dobroczynnymi.

Negocjuj stawki, porównuj oferty

Ważne jest również, by nie decydować się na pierwszą zaproponowaną ofertę. Na rynku jest wielu dystrybutorów sprzętu medycznego, a te same aparaty USG można nabyć w różnych cechach. Trzeba tylko dobrze się zastanowić co wybrać. Dobrze jest przejrzeć różne kosztorysy, bo nawet kilkuprocentowe rabaty mogą okazać się znaczące i obniżyć kwotę o co najmniej kilkaset złotych. Jeśli uda się nam wybrać konkretnego dostawcę, spróbujmy negocjować stawkę. Zazwyczaj handlowcy nie proponują od razu najniższej kwoty, by w razie czego mieć z czego obniżyć cenę początkową. W ten sposób można zyskać nawet ponad tysiąc złotych co w przypadku prowadzenia placówki medycznej jest niezwykle ważne.

Zastanów się nad używanym sprzętem

Można też przemyśleć kwestię używanych sprzętów. Wprawdzie jest to inwestycja bardziej obarczona ryzykiem, jednak jeśli wybierze się rzetelnego dostawce prawdopodobieństwo kupienia wadliwych urządzeń jest znacznie mniejsze. Wiele firm, zanim zdecyduje się na wystawienie do sprzedaży aparatury, najpierw sprawdza, czy działa ona tak jak należy. W razie czego zleca wykonanie napraw. Dzięki temu aparaty USG są w dobrym stanie i z powodzeniem można z nich korzystać. Warto jednak stawiać na urządzenia markowe, które nie psują się tak szybko i mogą służyć przez długi czas, a w razie konieczności wymiany części – komponenty można dużo prościej zdobyć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *