Program do sprzedaży w sklepie POSitive Retail – dowiedz się więcej

Działalność sklepu jest bardzo skomplikowana. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy w grę wchodzą rozbudowane sieci. Warto zastanowić się, czy warto tracić czas na samodzielne organizowanie wszystkiego. Okazuje się, że na rynku dostępne są ciekawe propozycje, które zrobią wszystko za nas. Jedną z nich jest POSitive Retail.
http://positiveretail.pl/modul/pos/

O co chodzi?

POSitive Retail to program do sprzedaży w sklepie, który pozwala skutecznie zarządzać siecią sprzedaży detalicznej. Z pozoru proste rozwiązania są zgromadzone w jednym produkcie i pozwalają skutecznie poradzić sobie z organizacją działalności firmy. POSitive Retail może kompleksowo usprawnić zarządzenie firmą. Wchodzi w to sieć detaliczna, dystrybucja, logistyka, rachunkowość, zarządzanie procesami, a także szeroko rozumiana kontrola. Wszystko to ma bowiem na celu nie tylko oszczędność czasu i usprawnienie działalności przedsiębiorstwa, ale również zapewnienie pełnego bezpieczeństwa i nadzoru pracowników. Warto dowiedzieć się, jakie funkcjonalności oferuje ten wszechstronny program do sprzedaży w sklepie.

Płynne granice między kanałami sprzedaży

Konsumenci chcą, aby te same ceny i warunki sprzedaży obowiązywały w każdym kanale, a także aby można było między nimi swobodnie przechodzić. Wszystko to jest osiągalne dzięki zaawansowanemu centralnemu zarządzaniu cenami, bieżącym i stałym aktualizowaniu informacji, a także świetnej, pogłębionej komunikacji i analityki.

Online to Offline

Aby uzyskać poprawne działanie sklepu należy połączyć możliwości wynikające z opcji online i offline. Z badań wynika, że mimo rosnącej roli Internetu w życiu ludzi w dwudziestym pierwszym wieku wciąż najlepiej sprawdzają się połączenia. I tak na przykład częstą strategią jest zamawianie produktów online, a zwracanie ich w punkcie stacjonarnym. System POSitive Retail pozwala na gromadzenie informacji z różnych kanałów w czasie rzeczywistym i ich łączenie oraz prezentację w przejrzystej formie, dzięki której wszystkie działania online i offline są odpowiednio rejestrowane.

Dostawa do domu

Klienci oczekują, że zamówiony w Internecie produkt dotrze do nich na czas. Wielu z nich nie chce również wybierać się w długą podróż tylko po to, aby odebrać zamówiony drobiazg w sklepie. Właśnie dlatego POSitive Retail stara się jak najlepiej dostosować do potrzeb obu stron. I tak na przykład program wyśle przedmiot z innego sklepu niż ten, w którym dokonano zamówienia. To ta druga placówka otrzymuje pieniądze. Doskonale rejestrowane są również wszelkie przesunięcia magazynowe, co znacznie ułatwia pracę.

Równe ceny online i offline

Sklep internetowy powinien oferować te same ceny, co w sklepie stacjonarnym. Dzięki temu nie wprowadza się niepotrzebnego bałaganu. Dodatkowo klient może dokonać wyboru w Internecie i kupić produkt w sklepie lub na odwrót. Wprowadzenie różnicy w cenie może prowadzić do ogromnego rozczarowania klienta, a w rezultacie do jego rezygnacji z usług sklepu. Sprostanie jednak tym wymaganiom, gdy prowadzi się wiele placówek nie zawsze jest proste. Tym samym warto powierzyć prowadzenie systemu programowi do sprzedaży w sklepie POSitive Retail, który oferuje centralne zarządzanie cenami.

Automatyczne kompletowanie zamówień

Często okazuje się, że podczas kompletowania zamówienia w magazynie centralnym brakuje pewnego elementu. Warto wtedy pomyśleć o skorzystaniu z pomocy POSitive Retail. Program do sprzedaży w sklepie wyszuka gdzie dostępne są brakujące produkty i dokona ich przesunięcia na magazyn centralny. Załatwi również kwestie formalne – wystawienie dokumentów do sklepu pozwoli jego pracownikom wydać towar. Przychód zostanie naliczony jednak na konto sklepu online. Podobnie jest w przypadku, gdy określone towary dostępne są w różnych sklepach stacjonarnych, zwiększa się jedynie ilość dokumentów, która dla systemu nie jest żadnym problemem.

Personalizacja

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie się do potrzeb klientów. Tym samym warto pamiętać, że należy przedstawić ofertę, która zainteresuje odbiorcę. Pomogą w tym narzędzia dostępne w POSitive Retail. Menadżer ma dostęp do wszystkich danych o klientach. Tym samym program do sprzedaży w sklepie jest w stanie zaoferować indywidualnie dobraną ofertę. Spersonalizowane podejście to szansa na zainteresowanie klienta i końcowy zakup. W sprzedawaniu produktów bardzo ważna jest bowiem analiza indywidualnych potrzeb. Proste i bezproblemowe zakupy są przyjemnością i pomagają zaoszczędzić czas.

Dane o przychodach z każdego kanału

W celu dokładnej analizy zysków konieczne jest dokładne posortowanie danych. Żeby wyciągnąć wnioski, muszą być one zgodne z prawdą. W innej sytuacji lepiej od razu odpuścić sobie to zajęcie. POSitive Retail pozwala na dokładne sumowanie zysków generowanych przez poszczególne kanały. Oznacza to tyle, że nie pomieszają się przychody ze sklepu internetowego z tymi pochodzącymi od sklepów stacjonarnych. Jednym prostym rozwiązaniem można również uniknąć dodatkowych kosztów, takich jak na przykład prowizje dla sklepu stacjonarnego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *