Ortodonta Gliwice: by zęby były równe

ortodonta gliwice

Zdrowe i równe zęby są bardzo ważne. Pomagają w zachowaniu pięknego uśmiechu co przekłada się bezpośrednio na samopoczucie. Kiedy wiemy, że dobrze wyglądamy, znacznie lepiej radzimy sobie z przeciwnościami losu.

Dlaczego warto wybrać się do ortodonty?

Proste zęby znacznie ułatwiają wiele spraw. Dzięki nim lepiej się czujemy. Ale nie tylko to jest najistotniejsze. Równie ważne jest to, że zmniejsza się w ten sposób ryzyko próchnicy a także zapobiega wadom wymowy. Do ortodonty może więc skierować laryngolog, lekarz ogólny. Nierówne uzębienie znacznie utrudnia życie. Aparat ortodontyczny warto dobrać jak najwcześniej. Najlepsze efekty można uzyskać jeszcze w wieku dziecięcym. Wtedy zęby są najbardziej podatne na modyfikacje. Później też można nosić aparat ortodontyczny, ale terapia będzie dłuższa. Poza tym w wieku dziecięcym aparat nie jest tak wstydliwy. Wielu dorosłych ma problem z tym, by prostować zęby, bo uważa że źle w nim wyglądają. W rezultacie w ogóle się nie uśmiechają, bo nie chcą pokazywać krzywych zębów. To zamknięte koło, bo w ten sposób stajemy się coraz mniej pewni siebie. Nie wykonujemy korekcji zębów, a przez to rzadziej się uśmiechamy.

Jak założyć aparat ortodontyczny: krok po kroku

Przede wszystkie należy udać się do dobrego specjalisty. Ortodonta Gliwice po krótkiej konsultacji pomoże dobrać najlepszy aparat korekcyjny, który uwzględnia nasze potrzeby. Są aparaty ruchome i stałe. Te pierwsze stosuje się przede wszystkim u dzieci. Drugie u dorosłych. Nowoczesne aparaty ortodontyczne znacznie wyróżniają się od innych. Są wykonane z trwałych i solidnych materiałów. Dzięki temu są odporne na uszkodzenia. Nowoczesne techniki pozwalają precyzyjnie dobrać aparat do potrzeb pacjenta. Można wykonać aparaty z przezroczystego tworzywa, które są prawie niewidoczne. Dla bardziej wymagających stosuje się aparaty, które zakłada się po wewnętrznej stronie powierzchni zęba przez co w ogóle nie widać, że jest on przymocowany. To bardzo ułatwia funkcjonowanie szczególnie wśród osób, które pracują jako aktorzy, dziennikarze i stale muszą dbać o swój wizerunek. Ortodonta Gliwice jest w stanie tak dopasować aparat, że jest on bardzo wygodny w ogóle nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Trzeba tylko dobrze dobrać rozwiązanie adekwatnie do potrzeb. Aparaty ortodontyczne są lekkie i prawie niewidoczne, dlatego na ich założenie decydują się ludzie w każdym wieku i o różnych pozycjach zawodowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *