Operacja zaćmy w Czechach: jak ją załatwić?

szybka operacja zaćmy w czechach

Coraz więcej osób interesuje się tym, jak załatwić operację zaćmy w Czechach. W Polsce służba zdrowia pozostawia sporo do życzenia. Na zabiegi czeka się w nieskończoność, a leczenie prywatne jest bardzo kosztowne. Alternatywą jest zagraniczna opieka medyczna. Dowiedz się, jak załatwić wszelkie formalności.

Znajdź klinikę pośrednicząca w tego typu zabiegach

Usuwanie zaćmy u naszych zagranicznych sąsiadów umożliwia tzw. dyrektywa transgraniczna, która pozwala na leczenie we wszystkich krajach Unii Europejskiej – oczywiście pod warunkiem posiadania aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego. Wprawdzie za usługi lekarskie trzeba wyłożyć z własnej kieszeni, jednak po wszystkim otrzymuje się dofinansowanie z NFZ, więc koszty, jakie faktycznie trzeba uiścić są bardzo niewielkie. W procederze pomagają także polskie placówki, które mają podpisane umowy ze szpitalny przy polskiej granicy, jak np. AlfaVision ze Skoczowa. Tym samym wiele spraw będzie znacznie ułatwionych. Nie trzeba będzie martwic się, jaka klinikę wybrać, jak dojechać na miejsce i jak porozumieć się z kadrą. W tym wszystkim pomoże nam personel medyczny w Polsce. Po przejściu badań kwalifikacyjnych, konsultant umówi nam termin na wizytę w zagranicznej klinice. Z reguły jednak operacja zaćmy w Czechach odbywa się do 2-3 tygodni, a więc znacznie szybciej niż w Polsce. Nie trzeba tak długo czekać na sam zabieg.

Zgłoś się do czeskiego szpitala

Kiedy już mamy termin na zabieg usunięcia zaćmy, należy zgłosić się do czeskiej kliniki. Dojazd nie powinien być problematyczny, bo usługi są realizowane w szpitalach tuż przy polskiej granicy. Tym samym nie ma większych problemów, by dostać się na miejsce. W wielu przypadkach organizowane są specjalne buski, które przewożą pacjentów do Czech i wszystko jest dopięte na ostatni guzik, ale można też zorganizować sobie transport na własna rękę. W tym drugim przypadku należy jednak pamiętać, że dzień po zabiegu nie można prowadzić samochodu. Na oczach jest bowiem założony opatrunek, a wzroku nie można nadmiernie wysilać. Lepiej więc zabrać ze sobą innego kierowcę, który może nam pomóc.

Złóż wniosek o refundację kosztów

W kolejnym etapie należy złożyć wniosek o refundację kosztów leczenia. Szybka operacja zaćmy w Czechach kosztuje średnio 2,5 tys. zł. Po zabiegu można jednak starać się o dofinansowanie części kosztów. Na chwilę obecną NFZ wypłaca 2,1 tys. zł. Rzeczywista suma, którą trzeba wyłożyć nie jest więc taka duża. W porównaniu z prywatnym leczeniem jest to stosunkowo niewielka kwota.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *