Operacja zaćmy coraz bardziej popularna

Jedną z najbardziej poważnych dolegliwości, na którą cierpi wiele osób jest zaćma. Jest to schorzenie narządu wzroku, przez które możemy widzieć jak przez mgłę. Na skutek zmian zachodzących w białku naszego oka nie widzimy zbyt ostro, co w efekcie może prowadzić nawet do ślepoty. Zatem jakie są główne objawy zaćmy? Czy możemy w jakiś sposób się przed nią chronić? Na czym polega operacja zaćmy? http://alfavision-zacma.pl/

Zaćma – dolegliwość, która dotyka nie tylko starsze osoby

Jak pokazują najnowsze badania naukowe, na zaćmę cierpią w szczególności ludzie starsi. Jest to aż 90% osób, które zmagają się właśnie z tym problemem. Powód w tym przypadku powstawania tego schorzenia jest bardzo prosty. Wraz z wiekiem nasz organizm się starzeje, a co za tym idzie wiele naszych organów jest znacznie osłabionych. Tym samym należą do nich również oczy, które nie są już tak zdrowe jak w latach młodości. W gałce naszego oka zanika białko i tym samym możemy widzieć “jak przez mgłę”. Nie jest to przyjemne doświadczenie, ponieważ takie schorzenie utrudnia bardzo często wykonywanie codziennych czynności pacjentom. Są to początki zaćmy, na którą niestety nie ma lekarstwa.

Obecnie w aptece możemy zakupić jedynie specjalne krople, które są dostępne na receptę. To właśnie za ich pomocą możemy nieznacznie opóźnić rozwój tej choroby, jednak powinniśmy pamiętać o tym, że całkowite jej zahamowanie jest niemożliwe. Jeżeli chcemy wyzdrowieć, powinniśmy poddać się operacji zaćmy. Wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowany zabieg. Zatem jakie objawy powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u okulisty?

Jak już wcześniej wspomniano możemy mieć problemy między innymi z ostrością widzenia. Jeżeli na co dzień nie siedzimy zbyt dużo przed komputerem oraz telewizorem, nie mieliśmy nigdy do tej pory kłopotów ze wzrokiem, a jednak nie widzimy zbyt ostro, powinniśmy udać się do specjalisty. Być może w tym przypadku wystarczy jedynie dobór odpowiednich okularów korekcyjnych, jednak taki symptom może także być objawem powstającej zaćmy. Pacjenci, którzy chorują na tą chorobę bardzo często skarżą się także między innymi na wrażliwość na światło. Warto pamiętać, iż jedną z przyczyn powstawania tej choroby jest zbytnia ekspozycja gałki ocznej na promieniowanie słoneczne. Z tego powodu jeżeli odczuwamy taki dyskomfort i obawiamy się, że może to być początek właśnie zaćmy, powinniśmy chodzić w okularach przeciwsłonecznych. Nie możemy zapominać także o tym, że niektóre osoby mają także problem z widzeniem barw. Jeżeli zauważymy u siebie symptomy tej choroby, warto udać się do specjalisty.

Obecnie bardzo wielu lekarzy z całego świata przeprowadza liczne badania na temat tej choroby, jednak wciąż nie udało się ustalić jej bezpośredniej przyczyny. W wielu przypadkach może mieć ona podłoże genetyczne. Także jak już wcześniej wspomniano jest ona związana ze słabnącą strukturą naszego oka. Jednak nie powinniśmy zapominać także o tym, iż na zaćmę możemy zachorować także w przypadku, gdy doznamy nawet niewielkiego urazu gałki ocznej. W grupie ryzyka znajdują się także osoby, które na co dzień palą dużo tytoniu, jak również chorują na cukrzycę oraz przyjmują pewne leki. Zaćmę można całkowicie wyleczyć tylko i wyłącznie za pomocą specjalnej operacji. Zatem w jaki sposób się do tego przygotować? Na czym polega operacja zaćmy?

Operacja zaćmy nie jest skomplikowana

Niestety wciąż bardzo wiele osób obawia się operacji zaćmy. Operacja zaćmy to powód do stresu w szczególności dla starszych osób, które mają problem właśnie z tym schorzeniem. Warto pamiętać, iż wbrew pozorom taki zabieg nie jest zbyt skomplikowany. Trwa on zaledwie pół godziny, a już po tym czasie pacjent powraca znów na salę chorych. Obecnie można wyróżnić trzy metody operacji zaćmy. Stosuje się je w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Najczęściej podczas takiego zabiegu uszkodzona soczewka w oku jest wymieniana na nową. Za pomocą takiej sztucznej soczewki pacjent znów widzi ostro, jak również nie ma problemów z obiorem bardziej intensywnego światła. Efekty można zauważyć bardzo szybko po wykonanym zabiegu.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób dba o swoje zdrowie. Bardzo dużo ludzi zdaje sobie sprawę z tego, iż jest to bardzo istotne, aby troszczyć się o nie, ponieważ jeżeli już raz je utracimy, bardzo trudno będzie nam je odzyskać. Z tego powodu warto pamiętać o systematycznych badaniach. Jednak czasem nawet podczas takich badań możemy nie wykryć wszystkich chorób. Dlatego warto obserwować swoje ciało i systematycznie sprawdzać, czy nic się nie zmieniło. Jednym z najważniejszych narządów jest wzrok. Coraz częściej to właśnie oczy są podatne na różnego rodzaju zmiany i tym samym bardzo ciężko jest utrzymać ten narząd w dobrej kondycji. Najbardziej popularną chorobą, na którą cierpi wiele osób zwłaszcza w podeszłym wieku jest zaćma. Z powodu zmian w strukturze oka często zdarza się, że widzimy jak przez mgłę. Warto pamiętać, iż możliwe jest przeprowadzenie operacji zaćmy. Dzięki temu możemy od razu zyskać doskonały wzrok i tuż po zabiegu można zobaczyć dużą poprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *