Laser biostymulacyjny Gliwice na opryszczkę i afty

laser biostymulacyjny gliwice

Opryszczka i afty to bardzo powszechnie występujący problemy, który mogą dotknąć każdego. Zazwyczaj ustępują samoistnie po kilkunastu dniach, ale bywa że mają charakter przewlekły. Wtedy konieczna będzie konsultacja lekarska.

Dbaj o higienę. Nie dopuść do powstania aft

Afty najczęściej pojawiają się w jamie ustnej. Mogą osiągać średnicę nawet 2 cm. Ich przyczyną są grzyby zwane drożdżakami. Choć ich podłoże może być różne, najczęściej można je złapać z powodu nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Jedzenie brudnymi sztućcami, obgryzanie paznokci, gryzienie długopisów, spożywanie nieumytych warzyw i owoców – to tylko niektóre z przyczyn wywołujących stan chorobowy. W wielu wypadkach powstanie afty można by ograniczyć. Wystarczy tylko zadbać o higienę jamy ustnej. Czasem afty i opryszczka tworzą się niezależnie od naszych starań. Przyczyną dolegliwości mogą być: źle dopasowana proteza, próchnica, kamień, wyżymające się zęby, alergia, przyjmowanie antybiotyków. W większości przypadków dolegliwości ustępują samoistnie do miesiąca. Niestety, czasem nawracają i nie da się ich na trwale pozbyć domowymi sposobami. Wtedy zostaje już tylko konsultacja lekarska i konieczność przedsięwzięcia odpowiednich działań. Trzeba się udać do dentysty, który najczęściej przepisuje płukanki, maść, środki koagulacyjne. Stosuje się również laser biostymulacyjny Gliwice, który jest doskonałą, a co ważniejsze, skuteczną alternatywą.
Zanim udasz się do lekarza, spróbuj samemu pozbyć się chorobowych zmian. Płucz jamę ustną mieszankami odkażającymi, np. z rumianku, szałwii, liści maliny. Możesz przyłożyć w dane miejsce woreczek herbaty. Ranę warto odkazić wodą utleniona lub fioletem. Warto też zaopatrzyć się w powszechnie dostępne środki farmaceutyczne, żele znieczulające i odkażające.

Biostymulacja laserowa: jak to działa?

Laseroterapia to jedna z nowoczesnych technik leczenia stosowanych w gabinetach dentystycznych. Zmienione chorobowo miejsce naświetla się wiązka światła o długości od 630 mm do 1100 mm. Laser biostymulacyjny Gliwice wywołuje efekt przeciwbólowy, przeciwobrzękowy i przeciwzapalny. Stosuje się go głównie w celu nieinwazyjnej terapii. Skutecznie znieczula, tamuje krwawienie, regeneruje komórki, przyspiesza gojenie tkanek, zmniejsza ryzyko infekcji. To znacznie lepszy sposób na pozbycie się aft i pleśniawek, bo działa dużo szybciej i jest bardzo efektywny. Pozwala na bezbolesne i komfortowe leczenie, zmniejsza ból i obrzęki po zabiegu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *