Labioplastyka zabiegiem uleczającym kobiety z kompleksów

W obecnych czasach medycyna rozwija się coraz szybciej, dając pacjentom szansę na wyleczenie poważnych schorzeń, a także modyfikację własnego ciała. Coraz popularniejsze stają się również zabiegi korygujące niedoskonałości w strefach intymnych, co jeszcze kilka lat temu stanowiło temat tabu, a u potencjalnych zainteresowanych powodowało wstyd i zakłopotanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule.

Wstydliwy problem

Niejednokrotnie zdarza się, że kobiety borykają się z przerostem warg sromowych mniejszych bądź ich deformacją, co sprawia im nie tylko ból fizyczny ale przede wszystkim blokadę psychiczną. Oczywiście wpływa to niekiedy na całe życie, bowiem niepokój związany z wyglądem powoduje niechęć do mężczyzn, a to zarazem prowadzi do samotności, a niekiedy poważnych zaburzeń psychicznych. Warto więc dokładnie zgłębić zagadnienie jakim jest labioplastyka, a przede wszystkim udać się na konsultację do lekarza, który dokładnie określi problem z jakim się zmagamy, a dodatkowo przedstawi plan leczenia. Coraz częściej do zabiegów związanych z okolicami intymnymi używa się laserów, za pomocą których wycinany jest nadmiar skóry. Taki wybór spowodowany jest przede wszystkim lepszym gojeniem się rany oraz mniejszym krwawieniem podczas samego zabiegu. Oczywiście można zdecydować się również na standardową technikę fenestracji, która z wiadomych przyczyn powoli staje się coraz rzadsza.

Zabieg wykonany w ramach kliniki jednego dnia

Bardzo ważne jest również to, że labioplastyka zalicza się do zabiegów chirurgii jednego dnia. Dzięki temu nie musimy rezerwować sobie miesiąca wolnego w miejscu pracy, a następnie przechodzić długiej rekonwalescencji. Najczęściej w dniu w którym ma być wykonany zabieg, pacjentka pojawia się w umówionym miejscu, a godzinę przed zabiegiem wykonywane jest znieczulenie. Podczas zabiegu, wycinany jest nadmiar skóry oraz zakładane szwy. Następnie na sali wybudzeń po około dwóch godzinach, pacjentka jest pionizowana i może udać się do domu. Oczywiście jeśli wystąpią jakiekolwiek przeciwwskazania do samodzielnego opuszczenia miejsca zabiegu, to kobieta musi pozostać dłużej bądź skontaktować się z kimś bliskim, kto będzie mógł ją odebrać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *