Labioplastyka – czy jest to bezpieczny zabieg?

Co to jest labioplastyka? Czy to bezpieczny zabieg? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule, dlatego koniecznie go przeczytaj.

Problem, z którym obryka się wiele kobiet

Wiele kobiet cierpi z powodu deformacji okolic intymnych. Jest to dla nich często bardzo wstydliwy problem będący przyczyną złego samopoczucia psychicznego, a nawet głebokiej depresji. Kobiety zazwyczaj czują się pozostawione same sobie, wstydzą się rozmawiać z partnerem, bliskimi, a nawet lekarzem, a okazuje się,że zazwyczaj w prosty sposób można im pomóc. Jednym z najczęstszych problemów związanych z okolicą intymną są zbyt duże lub zdeformowane wargi sromowe. Problem ten pojawia się z różnych powodów. Jego przyczyną mogą być przebyte porody, uwarunkowania genetyczne czy po prostu proces starzenia się organizmu – z czasem zmienia się twarz, szyja ,zmienia się też wygląd okolic intymnych. Kobiety czują się zawstydzone i gorsze, ale zbyt duże lub zdeformowane wargi sromowe są także często przyczyną trudności w codziennym życiu. Utrudniają uprawianie sportu, czy wręcz zwykłe funkcjonowanie.

Co to jest labioplastyka?

Na szczęście ginekologiczna medycyna estetyczna jest w stanie w sposób szybki i prosty pomóc pacjentkom zmagającym się z tym problemem. Kobietom proponowana jest labioplastyka, czyli zabieg polegający na zmniejszeniu i poprawie wyglądu warg sromowych, zarówno mniejszych, jak też większych. Najczęściej zabieg wykonywany jest za pomocą lasera, dzięki czemu minimalizuje się krwawienie, a operowana okolica zdecydowanie szybciej się goi niż po użyciu tradycyjnego skalpela. Wcześniej oczywiście pacjentka jest badana przez lekarza ginekologa i kwalifikowana do zabiegu. W większości przypadków labioplastyka może być wykonana bez problemu.

Labioplastyka – czy jest to bezpieczny zabieg?

Przeciwwskazań do zabiegu jest niewiele, a specjalista dokładnie sprawdza stan zdrowia kobiety. Należy także zaznaczyć, że zabieg jest bezbolesny, ponieważ okolice intymne są znieczulone, więc pacjentka nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Dość szybko można także wrócić do codziennych obowiązków i normalnego funkcjonowania. Labioplastyka przywraca kobiecie pewność siebie i poczucie bycia atrakcyjną, a przede wszystkim poprawia standard życia. Jest to niewątpliwie zabieg, po którym życie wielu kobiet znowu nabrało blasku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *