Implanty zębów Kraków: co zrobić, by uśmiech olśniewał?

implanty zebów kraków

Ułamanie zęba lub jego utrata może zdarzyć się każdemu. Decydują o tym zbiegi okoliczności. Czasem nawet jedzenie surowych warzyw może doprowadzić do nieszczęścia. W takich wypadkach nie ma co się załamywać. Stomatologia bardzo szybko się rozwija, a dentysta dokonuje naprawdę spektakularnych rzeczy. Po jego ingerencji nawet nie będzie widać, że coś było robione.

Częściowe wypełnienie i leczenie kanałowe

Jeśli rozkruszył się tylko fragment tkanki zębowej, można spróbować go wypełnić plombą światłoutwardzalną. W ten sposób w ogóle nie będzie widać, że były przeprowadzone jakiekolwiek zabiegi. Czasem konieczne jest leczenie kanałowe. Jest to długotrwały proces i wymaga ogromnej precyzji. Większość gabinetów dysponuje nowoczesnymi urządzeniami, np. do mierzenia długości kanałów zębowych. Poza tym na bieżąco można monitorować stan uzębienia za pośrednictwem zaawansowanej technicznie aparatury medycznej. Samo leczenie przebiega szybko, a co najważniejsze, skutecznie. Usuwanie tego typu ubytków nie jest już tak problematyczne jak jeszcze dwadzieścia lat temu, kiedy wyposażenie gabinetów stomatologicznych pozostawiało sporo do życzenia. Nie było wówczas mowy o oglądaniu dokładnych zdjęć tkanki zębowej na ekranie komputera. Również techniki znieczulenia zębów były znacznie mniej zaawansowane niż obecnie. Po ingerencji stomatologa pacjenci skarżyli się na uczucie odrętwienia twarzy, które mijało dopiero po kilku godzinach, utrudniając swobodne mówienie i prowadzenie konwersacji. Dziś jest znacznie inaczej.

A może implanty?

Niestety, bywa tak, że pomimo najszczerszych chęci zęba po prostu nie da się uratować i trzeba go usunąć. Dentysta nie jest w stanie przeprowadzić nawet częściowej regeneracji tkanki. Nie oznacza to jednak, ze jesteśmy zmuszeni do chodzenia z luką w uzębieniu. Z pomocą przychodzą implanty zębów Kraków. Dzięki nim można uzyskać naprawdę spektakularne efekty. Nie tylko zamaskujemy ubytek w uzębieniu, ale również będzie on tak wykonany, że nikt tego nie zauważy. Dobrze przeprowadzone czynności powodują, że implanty są praktycznie nie do odróżnienia od pozostałych zębów. Dobry dentysta jest w stanie idealnie dopasować kształt i kolor wszczepu. Poza tym implanty zębów Kraków nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności. Bez obaw można gryźć nawet surowe warzywa. Jeśli usługa została wykonana poprawnie, nie ma się czego obawiać. Implant jest bardzo trwały. Materiały, które stosuje się dzisiaj są naprawdę wysokiej klasy. Zabieg jest przeprowadzany bardzo solidnie. Choć sam proces zakładania wszczepów jest żmudny i długotrwały, to efekt końcowy robi duże wrażenie. Zęby wyglądają estetycznie, a osoba postronna w ogóle nie zauważy, że cokolwiek było robione. Sam dostęp do tego typu usług jest znacznie bardziej powszechny niż kiedyś, kiedy na implanty decydowali się tylko nieliczni. Leczenie było bardzo kosztowne i nie zawsze się sprawdzało, bo metoda dopiero się rozwija, a co za tym idzie sama technika nie była tak dopracowana jak obecnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *