Ginekologia estetyczna – zabiegi, które poprawiają życie seksualne?

Ginekologia estetyczna stała się ostatnio bardzo modnym tematem. Decyduje się na nią coraz więcej kobiet, które chcą podwyższyć jakość swojego życia seksualnego. Czy rzeczywiście te zabiegi spełniają taką rolę? I czy warto w nie zainwestować?

Bez tematów tabu

Wiele jest kobiet, które nie są zadowolone ze swojego życia seksualnego. Problemy te bardzo często wiążą się z budową oraz funkcjonowaniem narządów płciowych. Przedstawicielki płci pięknej, które urodziły dziecko lub przechodzą menopauzę, bardzo często narzekają na brak satysfakcji podczas współżycia. Na szczęście, ginekologia estetyczna może im pomóc zmienić obecną sytuację. Dzięki tym zabiegom temat, który do tej pory był określany jako tabu, staje się coraz bardziej popularny i coraz więcej osób zaczyna otwarcie o nim rozmawiać. Specjaliści podkreślają, że tego rodzaju zabiegi nie tylko są bardzo skuteczne i poprawiają życie fizyczne pacjentek, ale także ich stan psychiczny. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Ginekologia estetyczna ma w swoim zakresie bardzo wiele zabiegów, do których wlicza się między innymi laserową plastykę pochwy, czy powiększenie punktu G, a większość z nich wykonywana jest technologią laserową. To z kolei gwarantuje Ci bezpieczeństwo oraz to, że nie wymagają one długie rekonwalescencji.

Laserowa plastyka pochwy

Jednym z najpopularniejszych zabiegów ginekologii estetycznej jest tak zwana laserowa plastyka pochwy. Jest to sposób, aby wyleczyć zespół rozluźnienia pochwy, w skrócie VSR. Jest to przypadłość, która dotyka kobiety po menopauzie i pojawia się w wyniku starzenia się organizmu i spadku hormonów. Te czynniki prowadzą do rozluźnienia mięśni dna miednicy, co z kolei skutkuje powstaniem tzw. „luźnej pochwy”. Aby wyleczyć tę przypadłość stosuje się laserowe odmładzanie. Na czym ono polega? W jego trakcie dzięki specjalnej wiązce lasera pobudza się produkcję kolagenu w błonie śluzowej ściany pochwy oraz powięzi wewnątrzmiedniczej. To z kolei prowadzi do tego, że tkanki stają się bardziej napięte i elastyczne, a pochwa ciaśniejsza, co zdecydowanie poprawia jakość doznań seksualnych. Jeśli chodzi o sam zabieg, to trwa on jedynie kilkanaście minut i nie wymaga stosowania znieczulenia. Jego inwazyjny charakter sprawia również, że okres rekonwalescencji nie jest wymagany. Lekarze radzą jednak, aby powstrzymać się od współżycia przez 1-2 tygodnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *