Ginekologia estetyczna pomaga kobietom na nowo cieszyć się intymnością

ginekologia estetyczna

Czemu kobiety decydują się na zabiegi ginekologii estetycznej? Czy mają one na celu poprawienie jedynie życia seksualnego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule.

Ginekologia estetyczna – co warto o niej wiedzieć?

Ginekologia estetyczna jest stosunkowo młodą dziedziną medycyny. Powstała ona niedawno, a na jej temat wiele kontrowersji. Z czego to wynika? Wielu osobom wydaje się, że zabiegi jak labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, czy poporodowa plastyka brzucha są wykonywane jedynie z powodów wizualnych. Nic bardziej mylnego. Panie nie tylko mają kompleksy na punkcie wyglądu swoich miejsc intymnych, ale przede wszystkim decydują się na zabiegi, bo zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe nie pozwalają im prawidłowo funkcjonować. Cierpi na tym w dużej mierze sfera seksualna. Wiele pacjentek skarży się ginekologowi na ból, jaki odczuwają podczas współżycia, co znacznie obniża ich samoocenę, a co za tym idzie jakość życia. Brak samoakceptacji oraz frustracja ze strony partnera bardzo często prowadzą do kłopotów w związku. Tego typu sytuacje niszczą związek. Poza tym zbyt duże wargi sromowe są przyczyną odczuwania bólu podczas uprawiania niektórych sportów, takich jak jazda konna czy jazda na rowerze. W niektórych przypadkach nawet chodzenie czy noszenie bielizny sprawia paniom ból. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest ginekologia estetyczna.

Budowanie świadomości nowoczesnej kobiety…

Jeszcze do niedawna ginekologia estetyczna była tematem tabu. Ale odkąd zaczęto budować świadomość nie tylko pań, ale całego społeczeństwa, sytuacja się znacznie zmieniła się na korzyść. Kobiety coraz rzadziej wstydzą się iść do ginekologa ze swoimi problemami, a także między sobą otwarcie rozmawiają. W szczególności widać to na forach poświęconych zdrowiu lub przeznaczonych tylko dla pań. To właśnie tam młode matki lub kobiety, które przechodzą menopauzę, najczęściej dzielą się swoimi historiami i szukają wsparcia. Wszelkie fora internetowe oraz portale dla kobieto to idealne miejsca, w których można znaleźć informacje na ten temat. Niestety, zdarzają się również negatywne opinie. Wciąż jest grupa osób, w szczególności pań, która uważa tego typu zabiegi za fanaberię, przez co ginekologia estetyczna wciąż jest sprawą dyskusyjną, a momentami nawet i kontrowersyjną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *