Duży biust – marzenie czy utrapienie?

cycuchy

Zabiegi powiększenia piersi należą do najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Często jednak zdarza się, że duży biust, będący marzeniem wielu kobiet i obiektem fascynacji niemal każdego mężczyzny, stanowi prawdziwe utrapienie dla jego posiadaczek. Chirurgia plastyczna przewiduje również zabiegi zmniejszenia piersi. W jakim celu są one wykonywane i jak przebiega operacja? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

DLA JEDNYCH MARZENIE, DLA INNYCH UTRAPIENIE

Duży, obfity biust właściwie od zawsze uchodzi za jeden z największych atrybutów kobiecej urody. Niezbyt często natomiast mówi się o problemach, z jakimi mogą spotkać się posiadaczki obfitych piersi. Warto uzmysłowić sobie, jak znacznym ciężarem (dosłownie) mogą być duże piersi. Waga biustu przeciętnej wielkości, najczęściej nie przekracza 2 kg. Obfite piersi, mogą natomiast ważyć nawet 7 kg, a taka masa stanowi już bardzo poważne obciążenie dla kręgosłupa. Kobiety obdarzone dużym biustem, bardzo często odczuwają bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym i piersiowym. Zbyt duże piersi są także powodem powstawania obtarć i podrażnień skórnych, a także pogorszenia komfortu codziennego życia. Posiadaczki dużych piersi napotykają problemy z doborem garderoby, która byłaby dopasowana do ich figury. Często zdarza się, że zbyt duże piersi są przeszkodą w uprawianiu sportu.

METODY ZMNIEJSZENIA BIUSTU

Zmniejszenie zbyt dużych piersi może odbyć się wyłącznie chirurgicznie. Warto zaznaczyć, że chirurgia plastyczna przewiduje kilka metod redukcji biustu, a wybór konkretnej techniki zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjentki, której dotyczy problem.
Makromastria najczęściej wynika z przerostu tkanki tłuszczowej i gruczołowej. Podczas operacji następuje redukcja obu rodzajów tkanek, dzięki czemu rozmiar piersi ulega zmniejszeniu. W momencie, gdy za problem odpowiedzialna jest wyłącznie tkanka tłuszczowa, chirurg usuwa ją wraz z nadmiarem skóry. Czasami wystarczający jest jedynie zabieg liposukcji, czyli odsysania tłuszczu, jednak takie sytuacje należą do rzadkości. Zabieg redukcji biustu wiąże się także z uniesieniem i modelowaniem piersi.

PRZECIWWSKAZANIA

Przed zabiegiem, pacjentka musi wykonać badania krwi, moczu i prześwietlenie klatki piersiowej, najczęściej zalecana jest także mammografia. Operacja przeprowadzana jest wyłącznie w znieczuleniu ogólnym i trwa do 4 godz. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu mogą być choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia krzepliwości krwi, nieregulowana cukrzyca, choroby wątroby i nerek oraz przewlekłe infekcje.

Chirurgia plastyczna wymaga specjalistycznych umiejętności – sprawdź Art&Med z Krakowa!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *