Aparat ortodontyczny: jak dbać o zęby mając go nałożony?

aparata ortodontyczny Bytom

Aparat ortodontyczny to bardzo ważna kwestia i to z wielu różnych powodów. Przede wszystkim to sprawa estetyczna, ale nie tylko, bo krzywe zęby to większe ryzyko infekcji próchnicy czy chorób przyzębia. O czym jednak należy pamiętać, decydując się na takie rozwiązanie? Jak utrzymać zęby w czystości.

Gdzie udać się do lekarza?

Choć w Bytomiu ortodontów jest cała masa, to jednak nie wszyscy są w stanie prawidłowo zadbać o zgryz. Lepiej udać się na wizytę do osób, które mają. już doświadczeni i długo działają na rynku. Cieszą się także tym, że mają spore grono pacjentów, którzy polecają ich usługi innym. W ten sposób można wiele rzeczy osiągnąć. W Bytomiu specjalistów jest cała masa. Można znaleźć lekarza, który perfekcyjnie dopasuje aparat ortodontyczny. Dobrze jest jednak kierować się referencjami. Tylko w ten sposób będzie można szybko i skutecznie wyprostować zęby. Choć coraz rzadziej zdarzają się mało profesjonalne podejścia, jednak i tak są one spotykane raz na jakiś czas. Z tego właśnie powodu tak ważne jest, by zadbać o tę kwestię.

Czy można zmienić ortodontę w trakcie leczenia?

W zasadzie, jeśli nie ma innej możliwości, a nasz dotychczasowy ortodonta jest trudno dostępny, możemy zmienić lekarza. Nie jest to jednak szczególnie zalecane. Lepiej, żeby naszym uzębieniem zajmował się jeden specjalista, który zna pełny przebieg leczenie i wie, jakie trudności występowały u poszczególnych pacjentów. To powoduje, że tak wiele osób się na to decyduje i leczy zęby u jednego lekarza. Dobranie odpowiedniego lekarza jest trudne, ale już takiego znajdziemy nie powinno być z tym żadnych problemów. Aparat ortodontyczny Bytom musi być odpowiednio dobrany. Tylko w ten sposób zęby będą optymalnie wyprostowane, a do tego świetnie się zaprezentują.

Dbaj o higienę

Bardzo ważne jest to, by dbać o higienę. Mając aparat ortodontyczny znacznie trudniej jest dotrzeć do zakamarków i szczelin w uzębieniu. Ważne jest, by w szczególny sposób zadbać o zdrowy uśmiech. Zaleca się używanie tradycyjne szczoteczki, która w tym wypadku jest bardziej precyzyjna. Jeśli natomiast decydujemy się na elektryczna, dobierzmy specjalna końcówkę dopasowaną do aparatu ortodontycznego. Zaleca się także stosowanie specjalnych nici ortodontycznych, a także płynów do plaskania ust. Jest to nieco bardziej problematyczne, ale z drugiej strony nie trwa to długo i warto na to poświecić czas. Po ściągnięciu aparatu osiągniemy zdrowe i proste zęby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *