3 najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Jakie zabiegi z medycyny estetycznej są najchętniej wykonywane? Jakie niedoskonałości można za ich pomocą zwalczyć? I czy warto na nie postawić? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule, dlatego też koniecznie go przeczytaj.

Botoks wykonywany nie tylko przez panie…

Botoks to zdecydowanie najpopularniejszy zabieg wchodzący w zakres medycyny estetycznej, a toksyna botulinowa, która jest jego podstawą, zdominowała ten rynek. Co na to wpływa, że botoks od lat niezmiernie króluje? Przede wszystkim zawdzięcza się to unikalnym właściwościom botuliny, która może być wykorzystywana nie tylko w momencie, gdy zabiegi medycyny estetycznej są potrzebne, ale też przy leczeniu nadpotliwości, tików nerwowych czy też przykurczy mięśni. Wracając do medycyny estetycznej. Toksyna botulinowa przede wszystkim likwiduje zmarszczki. Aby zobaczyć efekty, które utrzymują się 4-7 miesięcy, wystarczy krótki zabieg. Za pomocą cienkiej igły zostaje wstrzyknięta substancja pod skórę do odpowiedniego mięśnia. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, a cenowo kosztuje kilkaset złoty. Wszystko zależy od tego, które zmarszczki chcemy zlikwidować.

Mezoterapia igłowa to jeden z najbardziej uniwersalnych zabiegów

Jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej to niewiele jest tak uniwersalnych jak mezoterapia igłowa. Czemu to zawdzięcza? Przede wszystkim temu, że można ją wykonywać na wielu częściach ciała. Twarz, szyja, dekolt lub dłonie – to najczęściej wybierane miejsca przez pacjentów. Sam zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnie dobranych substancji, których zadaniem jest pozytywne wpłynięcie na kondycję skóry. Koszt mezoterapii igłowej waha się od 400-1000 zł. Wszystko zależy od miejsca, które wybierzemy.

Kwas hialuronowy i jego zalety

Kolejną chętnie wykorzystywaną substancją w świecie medycyny estetycznej jest kwas hialuronowy. Normalnie występuje on w naszym organizmie i odpowiada on głównie za gładkość oraz jędrność skóry. Niestety, wraz z wiekiem jego ilość maleje, a nasza skóra staje się wiotka. Jednak kwas hialuronowy nie wstrzykuje się tylko w skórę, ale też w wargi. W ten sposób można powiększyć usta. Efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy, a cena zabiegu od 400 zł do nawet 2 tys. zł. Oczywiście, cena zależy od miejsca, w które chcemy wstrzyknąć kwas hialuronowy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *